REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lekcja historii w Miejscu Pamięci. Muzeum Auschwitz organizuje pobyty studyjne dla polskich uczniów

Lekcja historii w Miejscu Pamięci. Muzeum Auschwitz organizuje pobyty studyjne dla polskich uczniów
Lekcja historii w Miejscu Pamięci. Muzeum Auschwitz organizuje pobyty studyjne dla polskich uczniów
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Możliwość uczestnictwa w niezwykłej lekcji historii. Centrum edukacyjne należące do Muzeum Auschwitz organizuje pobyty studyjne w Miejscu Pamięci Auschwitz dla uczniów 8. klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych. Muzeum zaprasza szkoły do zapisów.

Lekcja historii w Miejscu Pamięci

W ubiegłym roku z pobytów studyjnych skorzystało ponad 24 tys. osób. Prawie połowę stanowili uczniowie polskich szkół. Oświęcimskie muzeum tak opisuje wydarzenie: - Pobyty studyjne są pogłębioną formą edukacji w Miejscu Pamięci. Pozwalają nie tylko na poszerzenie wiedzy o historii niemieckiego obozu, ale także na poznanie mechanizmów, które doprowadziły do ludobójstwa. Zwiedzanie terenów byłego obozu oraz dodatkowe zajęcia warsztatowe dotyczące pamięci o Auschwitz mają posłużyć refleksji na temat moralnej odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy.

REKLAMA

REKLAMA

Placówka podkreśliła, że dofinansowuje wizyty młodzieży, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Zwiedzą nieodpłatnie z edukatorem Miejsce Pamięci. Opłata pobrana zostanie tylko za warsztat, który jest integralną częścią pobytu. Wizyta studyjna obejmuje 3,5-godzinne zwiedzanie ogólne terenów byłego obozu, a także 1,5-godzinne wybrane zajęcia warsztatowe prowadzone przez edukatorów centrum edukacji. Poświęcone są one między innymi losom polskich więźniów, dzieciom i kobietom w obozie, pomocy, jakiej udzielali mieszkańcy ziemi oświęcimskiej, zagładzie, czy ocalałym i ich życiu w traumie po wojnie.

Muzeum zaprasza szkoły do zapisów

Muzeum oczekuje na zgłoszenia nauczycieli i opiekunów grup do wyczerpania wolnych terminów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 roku, by więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, z czego około 1 mln to byli Żydzi. Spośród 140-150 tys. deportowanych do obozu Polaków śmierć poniosła niemal połowa. W Auschwitz ginęli także Romowie, jeńcy sowieccy i osoby innej narodowości.

REKLAMA

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście prowadzi wszystkie działania edukacyjne muzeum. Są to studia, seminaria, konferencje, pobyty studyjne, wykłady, warsztaty i prezentacje multimedialne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej ważnych wiadomości na stronie głównej Infor.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Edukacja
Wyciek za wyciekiem. Polskie uczelnie z poważnymi lukami w cyberbezpieczeństwie

W sieci dostępnych jest blisko 25 tys. danych uwierzytelniających użytkowników, które wyciekły z polskich uczelni, a w ich systemach wykryto 60 tys. luk - wynika z analizy przeprowadzonej przez specjalistów Grant Thornton, do której dotarła „Rz”.

Po co nam szkoła? Eksperci o przyszłości edukacji podczas debaty Gość INFOR.PL

Czy szkoła ma przygotowywać młodych ludzi do rynku pracy? Kształtować świadomych obywateli? Wyrównywać szanse społeczne? A może przede wszystkim pomagać dzieciom i młodzieży odnaleźć własną drogę oraz nauczyć się samodzielnego myślenia?

Prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas, kiedy podejmowane są decyzje przez rodziców ewentualnie starszych uczniów o sposobie wyrażenia wdzięczności nauczycielom. Dyskusje mogą być szczególnie gorące, jeśli chodzi o dzieci kończące klasę trzecią czy ósmą albo maturzystów. Jaki upominek można wręczyć nauczycielowi?

Nowe wsparcie dla uczniów w Suwałkach: 1000 zł na sport. Od kiedy można składać wnioski?

Suwałki rozpoczynają nabór na Suwalski Bon Sportowy dla uczniów klas IV, którego wartość wyniesie 1000 zł. Bon będzie przyznawany dzieciom na 10 miesięcy.

REKLAMA

Nowe zasady wsparcia studentów i stołówek. Resort nauki zapowiada zmiany

Resort nauki stawia na wielotorowe wsparcie socjalne studentów. Planuje powiązanie progu stypendium socjalnego z minimalnym wynagrodzeniem oraz zachęca rektorów do stosowania klauzul społecznych przy wyborze ajentów gastronomicznych – przekazała wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

Teraz Polska Turystyka – konkurs na najlepszą pracę magisterską. 18000,00 zł do wygrania

Do 15 października 2026 roku trwa nabór prac do Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne, a ich pula w tym roku wynosi 18000,00 złotych.

Koniec smartfonów w podstawówkach od września - ustawa już po komisji

Sejmowa Komisja Edukacji i Nauki poparła 16 czerwca 2026 r. projekt ustawy zakazującej używania telefonów komórkowych w szkołach podstawowych. Od 1 września 2026 r. uczniowie podstawówek nie będą mogli korzystać ze smartfonów na terenie szkoły i podczas zajęć poza nią. Szkoły ponadpodstawowe same zdecydują, czy wprowadzą zakaz. Na początku lipca Sejm planuje II i III czytanie projektu.

Sztuczna inteligencja w szkołach. Premier kieruje ważny apel do młodych

Premier Donald Tusk podkreślił w środę, że musimy być wyczuleni na to, aby utrzymać swoją autonomię i suwerenność wobec coraz bardziej wyrafinowanych narzędzi, w tym sztucznej inteligencji. Zaapelował, by nie lekceważyć związanych z nią zagrożeń i uczyć się mądrego wykorzystania AI.

REKLAMA

Co drugi nauczyciel doświadcza wysokiego stresu. Tylko 28 proc. chce zostać w zawodzie

50 proc. nauczycieli doświadcza wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, 60 proc. cierpi na bezsenność, przewlekłe bóle, wyczerpanie, tylko 28 proc. jest pewnych, że zostanie w zawodzie - wynika z badania przeprowadzonego wiosną tego roku przez badaczki z Uniwersytetu Warszawskiego na zlecenie ZNP.

TikTok czy YouTube przed śniadaniem? Nowe dane o nawykach dzieci w sieci

Większość czasu online dzieci spędzają w serwisach społecznościowych. Ponad połowa wchodzi na TikToka czy YouTuba tuż po przebudzeniu - powiedziała w Studiu PAP prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa Magdalena Bigaj, przywołując dane z opublikowanego raportu „Internet dzieci”.

Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

REKLAMA