REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Egzamin ósmoklasisty 2025. E8: matematyka [czas trwania, co zabrać, arkusz, wyniki]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Egzamin ósmoklasisty Fot. Piotr Hukalo/East News, 23.05.2023. Gdansk. Egzamin osmoklasisty w Morskiej Szkole Podstawowej w Gdansku.
Egzamin ósmoklasisty 2025. E8: matematyka [czas trwania, co zabrać, arkusz, wyniki]
Piotr Hukalo
East News

REKLAMA

REKLAMA

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się w we wtorek. W środę, 14 maja 2025 r. uczniowie przystąpili do egzaminu z matematyki. Ile trwa egzamin? Co należy zabrać na egzamin z matematyki? Kiedy CKE opublikuje wyniki?

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym. Każdy uczeń musi do niego przystąpić, by ukończyć szkołę. Nie ma określonego minimalnego wyniku jaki powinien uzyskać uczeń z egzaminu ósmoklasisty. Jak wynika z danych CKE, do egzaminu z matematyki przystąpiło ponad ponad 368 200 uczniów.

REKLAMA

Autopromocja

Ile trwa egzamin ósmoklasisty z matematyki? Kiedy się rozpoczyna?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki odbył się w środę, 14 maja 2025 r. o godz. 9:00. Zaś termin dodatkowy z matematyki został wyznaczony na 11 czerwca 2025 r. na godz. 9:00.

Na egzamin ósmoklasisty z matematyki przewidziano 125 minut. Czas trwania egzaminu mógł być przedłużony w przypadku uczniów, którym przyznano takie dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu. Mógł on zostać wydłużony o nie więcej niż 65 min. Oznacza to, że łącznie może trwać do 190 minut.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2025 : arkusz

Arkusz egzaminacyjny z matematyki zawiera zadania zamknięte i otwarte. W zadaniach zamkniętych uczeń wybiera poprawną odpowiedź spośród podanych odpowiedzi. Wśród zadań zamkniętych znajdą się m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie. W zadaniach otwartych uczeń sam musi sformułować odpowiedź. Arkusz egzaminu ósmoklasisty z matematyki będzie zawierał od 20 do 21 zadań.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2025 : co zabrać?

Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Edukacji (CKE) ws. materiałów i przyborów pomocniczych, z których można korzystać w trakcie egzaminów ósmoklasisty, każdy zdający powinien zabrać ze sobą na egzamin z matematyki:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • długopis/pióro z czarnym tuszem/atramentem
  • linijkę
Ważne

Wszystkie rysunki należy wykonywać się długopisem. Nie można korzystać z długopisów zmazywalnych.

Z dodatkowych materiałów i przyborów pomocniczych mogą korzystać osoby, którym dostosowano warunki przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Zdający korzystają ze sprzętu, którego używali w procesie dydaktycznym.

  • osoby niesłyszące i słabowidzące
    • sprzęt i oprogramowanie specjalistyczne (odpowiednie do ustalonego dla danego zdającego dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu) - obowiązkowo, zapewnia szkoła
  • osoby słabowidzące
    • przybory optyczne, z których zdający korzysta na co dzień - fakultatywnie, zdający
  • uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe3 (cudzoziemcy); uczniowie, którzy mają trudności adaptacyjne w związku z wcześniejszym kształceniem za granicą
    • słownik dwujęzyczny (język polski – język rodzimy zdającego i język rodzimy zdającego – język polski) w wersji papierowej lub elektronicznej - fakultatywnie, zdający lub szkoła
  • uczniowie – obywatele Ukrainy
    • słownik dwujęzyczny (język polski – język ukraiński i język ukraiński – język polski) w wersji papierowej lub elektronicznej, na egzaminie z języka polskiego - fakultatywnie, zdający lub szkoła
  • uczniowie posiadający opinię poradni psychologicznopedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, wskazującą na problemy natury dyskalkulicznej
    • kalkulator prosty - fakultatywnie, jeżeli takie dostosowanie jest wskazane w opinii PPP, uczeń korzystał z takiego sposobu wyrównywania szans edukacyjnych w związku z posiadaną opinią i fakt ten jest udokumentowany, zapewnia zdający lub szkoła
  • wszyscy uprawnieni do dostosowania
    • komputer lub komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem, jeżeli takie dostosowanie zostało przyznane – obowiązkowo, szkoła
  • osoby z chorobami przewlekłymi, chore lub niesprawne czasowo mogą korzystać z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2025: arkusz i karta odpowiedzi z CKE

Dyrektor CKE Robert Zakrzewski przekazał PAP, że egzamin przebiegł spokojnie i nie został zakłócony.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że tegoroczne arkusze maturalne będą publikowane na stronie internetowej CKE oraz odpowiednich okręgowych komisji egzaminacyjnych według ustalonego harmonogramu. Najprawdopodobniej będzie tak jak w przypadku egzaminów maturalnych. Oznacza to, że dla egzaminów ósmoklasisty rozpoczynających się o godz. 9:00, arkusze wraz z kartami odpowiedzi będą dostępne jeszcze czego samego dnia około godz. 14:00.

Centralna Komisja Edukacyjna o godz. 14:00 opublikowała wyniki z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Można znaleźć je tu.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2025 : wyniki

Wyniki egzaminów ósmoklasistów zostaną ogłoszone i przekazane szkołom 4 lipca 2025 r. Na ten sam dzień został ustalony termin przekazania szkołom i zdającym zaświadczeń i informacji.

Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nauczyciele muszą dostawać pieniądze za godziny nadliczbowe i delegacje za wycieczki szkolne. MEN o tym wie i wstrzymuje program "Podróże z klasą"

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ogłosiło w tym roku naboru wniosków w programie "Podróże z klasą". Jak poinformowano PAP w resorcie, ewentualne zapisy nowej edycji programu "Podróże z klasą" muszą być zsynchronizowane z ustaleniami grupy roboczej ds. wynagrodzeń nauczycieli. Chodzi przede wszystkim o wynagrodzenia za godziny nadliczbowe.

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. [KW, KPSW, KKS, KC pytania z 2024 r.]
28 pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. Kodeks wykroczeń, postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks cywilny, pytania z 2024 r.
Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. [KW, KPSW, KKS, KC pytania z 2023 r.]
24 pytania testowe na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. W kolejnych częściach będziemy przedstawiać następne pytania.
Szkolnictwo wyższe w Polsce w roku akademickim 2024/25 [dane GUS]

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w porównaniu z rokiem akademickim 2023/2024 liczba studentów wzrosła o 2,8 proc. Według stanu w dniu 31 grudnia 2024 r. w uczelniach w Polsce kształciło się 1280,1 tys. osób, o 34,9 tys. więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

Zatrudnianie specjalistów w szkołach niepublicznych [Projekt nowelizacji Ustawy - Karta Nauczyciela z 13.06.2025]

Do opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela. Celem zmian jest ułatwienie zatrudniania nauczycieli specjalistów w niepublicznych placówkach oświatowych, co ma pomóc w szybszym spełnianiu obowiązujących standardów kadrowych.

Stypendium szkolne {socjalne} na rok szkolny 2025/2026

Stypendium socjalne, znane również jako stypendium szkolne, to forma pomocy materialnej kierowana do uczniów i słuchaczy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych ubóstwem, chorobą czy innymi trudnościami społecznymi.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2025/2026 [KWOTA, WAŻNE TERMINY: 24 czerwca 2025, 10 lipca 2025 r., 31 lipca 2025 r.]

Osoby, które osiągnęły świetne wyniki w nauce mają możliwość ubiegania się o stypendium Prezesa Rady Ministrów. Sprawdź, jakie kryteria trzeba spełniać oraz do kiedy należy dopełnić wszelkich formalności.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2024/2025? Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026? /Kalendarz roku szkolnego/

Choć jeszcze niedawno rozbrzmiewał pierwszy dzwonek, dziś uczniowie i nauczyciele odliczają już ostatnie dni do wakacji. Kiedy zakończenie roku szkolnego 2024/2025? A co z rokiem szkolnym 2025/2026? Jak wygląda kalendarz roku szkolnego 2025/2026?

REKLAMA

Dobry start 2025. Od kiedy?

Kiedy będzie można składać wnioski o świadczenie dobry start i w jakiej formie? Co zmieniło się w 2025 r.? Czy popularne świadczenie zostanie zlikwidowane? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Nowa podstawa programowa z WF od roku szkolnego 2025/2026. Uwagi RPD. Co z testami sprawnościowymi?

Od roku szkolnego 2025/2026 uczniów czekają istotne zmiany na lekcjach wychowania fizycznego – nowa podstawa programowa ma odejść od sztywnego nauczania technik na rzecz promowania aktywności jako stylu życia. Choć wśród założeń znalazły się m.in. testy sprawnościowe, Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje o ich dobrowolność i przestrzega przed ryzykiem dyskryminacji mniej sprawnych uczniów.

REKLAMA