REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pierwsze w Polsce studia z administrowania ruchem dronów od października 2025 r. Rekrutacja już trwa

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Pierwsze w Polsce studia z administrowania ruchem dronów od października 2025 r. Rekrutacja już trwa
Pierwsze w Polsce studia z administrowania ruchem dronów od października 2025 r. Rekrutacja już trwa
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Lazarski Aviation Academy, lotnicza część Uczelni Łazarskiego, otwiera nowy kierunek studiów I stopnia - Administrowanie ruchem dronów. To pierwsze tego typu studia w Polsce, odpowiadające na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dynamicznie rozwijającej się branży bezzałogowych statków powietrznych. Rekrutacja już trwa, a pierwsze zajęcia ruszają w październiku 2025 roku.

Drony to przyszłość w różnych branżach

- Drony to przyszłość - nie tylko lotnictwa, ale także mobilności miejskiej, medycyny, logistyki czy usług publicznych. Ich potencjał pozwala myśleć o zupełnie nowym wymiarze transportu i świadczenia usług, odciążając jednocześnie zatłoczone ulice naszych miast - mówi prof. dr hab. Anna Konert, Dyrektor Lazarski Aviation Academy i Dziekan Wydziału Prawa i Administracji na Uczelni Łazarskiego.

REKLAMA

Autopromocja

Administrowanie ruchem dronów - program studiów

REKLAMA

Studia oferują unikalne połączenie wiedzy technicznej, prawnej oraz menedżerskiej z praktycznymi umiejętnościami operacyjnymi. Studenci będą uczyć się, jak wykorzystywać nowe technologie, takie jak Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) czy analiza danych (Big Data) w kontekście zarządzania przestrzenią powietrzną i ruchem dronów. W ramach współpracy z partnerem kierunku - firmą szkoleniową AIRBORN, studenci będą mogli zdobywać uprawnienia operatorów BSP, a także szkolić się na nowoczesnym symulatorze drona w ramach zajęć na Uczelni Łazarskiego.

- Zależy nam, aby absolwenci tych studiów wchodzili na rynek pracy jako specjaliści gotowi do działania - wyposażeni w wiedzę, umiejętności praktyczne i zrozumienie otoczenia regulacyjnego oraz technologicznego. To daje im realną przewagę konkurencyjną w Polsce i za granicą - podkreśla dr hab. Piotr Kasprzyk, Pełnomocnik Rektora ds. Rozwoju Kierunków Lotniczych na Uczelni Łazarskiego, opiekun merytoryczny specjalności.

Zajęcia prowadzone będą przez ekspertów branżowych, doświadczonych operatorów dronów, prawników specjalizujących się w lotnictwie oraz specjalistów ds. zarządzania przestrzenią powietrzną. Rekrutacja już trwa, a pierwsze zajęcia ruszają w październiku 2025 roku.

Więcej informacji na stronie studiów

Proces kształcenia na specjalności Administrowanie Ruchem Dronów objęty jest wsparciem w ramach projektu pn. „Administrowanie przestrzenią powietrzną PRZYSZŁOŚCI – edukacja poprzez symulację i praktykę na potrzeby gospodarki przyszłości”. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Jednym z celów projektu jest dostosowanie programu specjalności do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji zachodzącej w branży lotniczo-kosmicznej. W ramach projektu pozyskane zostaną m.in. Symulator Kontroli Ruchu Lotniczego, Symulator Obsługi Naziemnej Lotniska, Wirtualny symulator pilotażu dronów.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej projektu https://www.lazarski.pl/pl/wspolpraca/projekty-strukturalne/realizowane-projekty/administrowanie-przestrzenia-powietrzna-przyszlosci

Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nauka angielskiego podczas wakacji - 5 miejsc idealnych na wyjazd

35% Polaków planuje w tym roku wyjazdy zagraniczne, które umożliwią im połączenie wypoczynku z nauką języka i odkrywaniem nowych kultur - tak wynika z badania "International Travel Confidence Index 2025". Oto pięć kierunków, które oferują możliwość spędzenia wakacji, jednocześnie doskonaląc umiejętności językowe w naturalnym środowisku.

Godziny dostępności nauczycieli do likwidacji od 1 września 2025 r.?

Rada Ministrów we wtorek 1 lipca 2025 r. przyjęła projekt nowelizacji Karty Nauczyciela. Ustawa przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zakłada likwidację godzin dostępności.

Zakaz używania prywatnego sprzętu elektronicznego na koloniach i obozach w 2025 r.? MEN przypomina: ochrona dzieci i Internetu to obowiązek organizatorów

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina organizatorom letniego wypoczynku o konieczności stosowania standardów ochrony małoletnich. Kluczowe są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrona wizerunku dzieci i reagowanie na potencjalne zagrożenia w sieci. Nowe wytyczne to nie tylko formalność – to obowiązek.

Aż 177 dni wolnych w roku szkolnym 2025/2026. Jak wygląda kalendarz nadchodzącego roku szkolnego?

Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpocznie się 1 września i potrwa do 26 czerwca. Uczniowie będą mieli łącznie 177 dni wolnych od zajęć – w tym weekendy, święta, ferie i wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie szczegółowy kalendarz.

REKLAMA

Kiedy wyniki matur 2025? CKE opublikowała zasady oceniania, maturzyści czekają na świadectwa

Egzaminy maturalne 2025 już za nami, a uczniowie z niecierpliwością wyczekują wyników. W piątek, 27 czerwca, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne zasady oceniania rozwiązań z egzaminów. Już niedługo uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają świadectwa dojrzałości.

CKE: Zasady oceniania matury 2025 z języka polskiego opublikowane! Sprawdź, co liczy się w teście i wypracowaniu [27 czerwca 2025]

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne zasady oceniania egzaminów maturalnych 2025, w tym m.in. matur z języka polskiego 2025. Znajomość tych reguł jest kluczowa nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli oraz korepetytorów przygotowujących do egzaminu dojrzałości.

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. cz. VI [pytania z 2024 r.]
24 pytania testowe na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. M.in.: Traktat o Unii Europejskiej, Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, ustawa o o Sądzie Najwyższym.
Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. [pytania z 2023 r.] cz. VI
18 pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. Przedostatnia część.

REKLAMA

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. cz. V [pytania z 2024 r.]
26 pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. M.in.: kodeks pracy, ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz kodeks postępowania administracyjnego.
Jak skutecznie przygotować się do egzaminów na aplikacje prawnicze? Sprawdź testy z poprzednich lat!

Planujesz przystąpić do egzaminu na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną lub komorniczą? Skuteczne przygotowanie to klucz do sukcesu. Sprawdź codzienne testy oparte na rzeczywistych pytaniach egzaminacyjnych z poprzednich lat i zwiększ swoje szanse na zdanie za pierwszym podejściem.

REKLAMA