REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkoła z internatem szansą na edukację w renomowanej placówce

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
klasa uczniowie liceum nauka radość edukacja szkoła
Szkoła z internatem szansą na edukację w renomowanych placówkach
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach dostęp do wysokiej jakości edukacji jest kluczowy dla przyszłego sukcesu. Nic dziwnego, że szkoły oferujące możliwość zamieszkania w internacie stają się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla uczniów z całej Polski. Dzięki takiemu rozwiązaniu, utalentowana młodzież, niezależnie od miejsca zamieszkania, może realizować swoje marzenia o nauce w renomowanych placówkach.

Edukacja na najwyższym poziomie w szkole z internatem

Szkoły z internatem od lat kształcą elity intelektualne i przywódcze. Wiele z nich, jak na przykład brytyjskie Eton College, Cheltenham Ladies' College czy amerykańska Phillips Academy Andover, wypracowało unikalne metody nauczania, kładąc nacisk na wszechstronny rozwój ucznia, zarówno w sferze akademickiej, jak i osobistej. Te renomowane placówki, cenione za wysoki poziom nauczania, doświadczoną kadrę pedagogiczną oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych, od pokoleń przyciągają ambitnych uczniów z całego świata.

REKLAMA

– Szkoła z możliwością zamieszkania w internacie to dla wielu uczniów jedyna szansa na zdobycie wykształcenia na najwyższym poziomie. Mogą w pełni skupić się na nauce i rozwijaniu swoich pasji, czerpiąc z bogatego dziedzictwa edukacyjnego. W Polsce mamy niezwykle zdolnych, ambitnych uczniów mieszkających często daleko od dobrego liceum. Zasługują oni na edukację w najlepszych placówkach, co umożliwia właśnie zamieszkanie w internacie – mówi Aleksandra Ladzińska, Opiekun internatu Akademeia High School.

Internat zapewnia doskonałe warunki do nauki

REKLAMA

Jedną ze szkół, w których uczniowie mają zapewnione doskonałe warunki do nauki, relaksu i rozwijania swoich zainteresowań, jest Akademia High School. To renomowane liceum, które kontynuuje tradycje najlepszych światowych placówek, oferując możliwość zamieszkania w nowoczesnym i komfortowym internacie.

– Nasz internat to miejsce, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie i komfortowo. Podkreślają oni ważność społeczności, jaką tworzą oraz wyjątkową atmosferę. Pomoc opiekunów jest także bardzo istotna, gdyż wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że zawsze mają się do kogo zwrócić. Opiekunami są nauczyciele, więc jeśli uczniowie potrzebują dodatkowych konsultacji, są im one udzielane w komfortowych warunkach i przy pysznych smakołykach. To wszystko pozwala na wsparcie edukacyjne, ale i moralne, które jest ważne np. w czasie egzaminów. Dbamy o to, aby nasi uczniowie mieli wszystko, czego potrzebują do nauki i rozwoju – podkreśla Aleksandra Ladzińska.

Dostępność dla uczniów z całej Polski

Internat to szansa dla młodzieży spoza Warszawy, która dotychczas miała ograniczone możliwości edukacyjne. Dzięki temu, że szkoły z internatem oferują zakwaterowanie, uczniowie z całej Polski mogą uczyć się w wymarzonych liceach, nie martwiąc się o dojazdy czy koszty wynajmu mieszkania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Internat to szansa na wyrównywanie szans edukacyjnych. Utalentowani i ambitni uczniowie z różnych środowisk, z różnych części Polski, mogą spotkać się w jednym miejscu i wspólnie zdobywać wiedzę. Młodzież nie tylko ma znakomite warunki do nauki, ale także uczy się samodzielności, zarządzania czasem, przy pełnym wsparciu pedagogów. To wszystko procentuje w dalszych etapach edukacji, a następnie w życiu zawodowym – dodaje Aleksandra Ladzińska.

Uczniowie mogą rozwijać pasje i talenty

REKLAMA

Poszukując liceum, które oferuje zamieszkanie w internacie, warto także przyjrzeć się zajęciom pozalekcyjnym, kółkom zainteresowań, klubom sportowym, artystycznym, naukowym, z których młodzież może korzystać. Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, odkrywać nowe talenty i poszerzać horyzonty. W Akademeia High School oprócz szerokiego wachlarza zajęć dodatkowych, na szczególnie utalentowanych i ambitnych czekają stypendia naukowe, muzyczne i artystyczne.

- W naszej szkole uczniowie mogą uczestniczyć w szerokiej gamie zajęć dodatkowych – od musicalu, przez kółka olimpijskie, po zajęcia inżynieryjne. Chcemy umożliwić uczniom wszechstronny rozwój, wykraczający poza obowiązkowe przedmioty szkolne. Jest to dla nich również okazja, by odkryć w sobie inne zainteresowania i mocne strony. Zdarza się na przykład, że wybitny matematyk odkrywa w sobie niespodziewanie talent do przemówień publicznych dzięki udziałowi w kółku debatanckim, a pasjonaci nauk ścisłych aktywnie i twórczo uczestniczą w zajęciach z poezji - podkreśla Maria Głowacka, Dyrektor ds. zajęć pozalekcyjnych Akademeia High School.

Inwestycja w przyszłość dziecka

Szkoły z internatem to inwestycja w przyszłość. To szansa dla młodych ludzi na zdobycie wysokiej jakości wykształcenia, rozwijanie pasji i talentów oraz budowanie solidnego fundamentu pod dalszą karierę. Dzięki takiej możliwości, edukacja na najwyższym poziomie staje się dostępna dla uczniów z całej Polski, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Akademia High School, jako jedno z najlepszych liceów w Polsce, oferuje swoim uczniom możliwość zamieszkania w nowoczesnym internacie, zapewniając im komfortowe warunki do nauki i rozwoju.

Źródło:

www.akademeia.edu.pl

Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co zrobić, gdy zachoruję przed maturą? Zasady przystąpienia w innym terminie

W życiu zdarzają się różne sytuacje losowe, które mogą pokrzyżować nawet najstaranniej przygotowane plany. Choroba, nagłe pogorszenie stanu zdrowia czy inne nieprzewidziane okoliczności mogą sprawić, że uczeń nie będzie w stanie przystąpić do egzaminu maturalnego w wyznaczonym, głównym terminie. Co zrobić, gdy zachoruję przed maturą?

Skład komisji maturalnej 2025 – kto może być członkiem?

Matury ustne 2025: jaki jest skład komisji maturalnej? Kto może być członkiem zespołu przedmiotowego na maturze ustnej? Czy może być nauczyciel z tej samej szkoły albo nawet nauczyciel, który uczył zdającego maturzystę?

Szybka powtórka z historii – daty, które musisz znać
W którym roku Polska odzyskała niepodległość? Kiedy miała miejsce bitwa pod Waterloo? W którym roku rozpoczęła się wojna trzydziestoletnia? Rozwiąż test i sprawdź, czy odpowiesz poprawnie na 10 pytań.
Matura 2025: jakie są obowiązki przewodniczącego komisji egzaminacyjnej?

Matura 2025 już co raz bliżej! Trzeba wiedzieć, że dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej powierza przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego w danej szkole przeprowadzenie części ustnej lub nadzorowanie przebiegu części pisemnej egzaminu maturalnego. Z kolei przewodniczący zespołu nadzorującego kieruje pracą tego zespołu i zapewnia prawidłowy przebieg części pisemnej egzaminu maturalnego w danej sali egzaminacyjnej. Zadaniem zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy zdających w czasie trwania części pisemnej egzaminu maturalnego.

REKLAMA

Matura 2025. Jakie dokumenty trzeba mieć na maturze? Czy wystarczy legitymacja szkolna? A co jeśli zapomnę dowodu?

Co trzeba przynieść ze sobą na maturę? Wiadomo, że musi być to dokument potwierdzający tożsamość ucznia. Czy może nim by jednak sama legitymacja szkolna? A co jeśli uczeń zapomni wziąć ze sobą dowód osobisty? W tym przypadku obowiązują jasne wytyczne. Oto szczegóły.

Kwalifikacje nauczycieli do zmiany. MEN wprowadza nowe wymagania. Jest projekt rozporządzenia

Gotowy jest projekt rozporządzenia dotyczącego szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Dokument precyzuje m.in. wymagania kwalifikacyjne dla nauczycieli muzyki i plastyki, a także edukacji zdrowotnej. Wyjaśnia także niektóre kwestie dotyczące nauczyciela przedszkolnego, pedagoga specjalnego i psychologa. Nowe przepisy będą obowiązywały od nowego roku szkolnego.

Matura 2025. Co będzie na maturze z polskiego? Polonistka wskazuje "pewniaki"

Co będzie na maturze z języka polskiego w tym roku? Egzaminatorka Anna Ryłek odpowiada, że "można się spodziewać wszystkiego". Dobrą wiadomością jest jednak to, że "wszystko" oznacza o wiele mniej niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to z faktu, że znacznie została skrócona lista lektur.

Reforma szkół. Będą trzy etapy edukacyjne. "Zmiany idą bardzo daleko"

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, reforma edukacji ma wejść do szkół 1 września 2026 r. wraz z zupełnie nową podstawą programową. Powstały już ważne dokument, które mają być fundamentem reformy edukacji. To profil absolwenta i stanowisko Rada ds. monitorowania i wdrażania reformy edukacji w sprawie nowego formatu przygotowywanej podstawy programowej.

REKLAMA

Najważniejsze cytaty z lektur do matury. Dasz radę zdobyć komplet punktów? Quiz
Sprawdź, czy wiesz, kto jest autorem najsłynniejszych cytatów z literatury polskiej i światowej. Pytamy także o to, z jakiego utworu pochodzi to zdanie. Gotowy? Powodzenia!
Czy można wyjść do toalety w trakcie matury? Regulamin egzaminu

W tym roku matury pisemne odbywają się od 5 do 22 maja, część usta będzie od 9 do 24 maja. Na napisanie egzaminu przewidziany jest czas - w zależności od przedmiotu - nawet do 240 minut. Czy w czasie trwania egzaminu uczeń może wyjść do toalety?

REKLAMA