REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

TikTok udostępnia dodatkowe narzędzia kontroli rodzicielskiej. 11 marca 2025 r. rozszerzono funkcję "Parowania Rodziny" na TikToku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
tiktok, rodzic, dziecko, nastolatek
TikTok udostępnia dodatkowe narzędzia kontroli rodzicielskiej. 11 marca 2025 r. rozszerzono funkcję "Parowania Rodziny" na TikToku
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

TikTok udostępnia dodatkowe narzędzia kontroli rodzicielskiej. 11 marca 2025 r. rozszerzono funkcję "Parowania Rodziny" na TikToku. Chodzi o dodatkowe funkcje dla rodziców i nastolatków takie jak np. zarządzanie czasem ekranowym.

Z informacji prasowej przesłanej przez biuro prasowe TikToka wynika, że wśród nowych funkcji "Parowania Rodziny" znalazło się m.in. blokowanie dostępu do TikToka w wybranych godzinach, przejrzystość kontaktów nastolatka czy zmiana jego konta z profilu publicznego na prywatny. Wprowadzona została także funkcja „Godziny snu”, która ma pomóc nastolatkom poniżej 16. Roku życia ograniczać korzystanie z aplikacji przed snem. „Po godzinie 22:00 sekcja aplikacji "Dla Ciebie" zostanie przerwana przez pełnoekranowe powiadomienie z uspokajającą muzyką” – wskazano w informacji prasowej.

REKLAMA

Autopromocja

Blokowanie dostępu do TiKToka w określonych godzinach: "Czas nieobecności"

W informacji wskazano, że rodzice otrzymali narzędzie – „Czas nieobecności”, dzięki któremu będą mogli blokować dostęp do platformy w określonych porach dnia. Chodzi o przerwy od aplikacji np. na czas trwania posiłku, czy podczas nauki. Dzięki tej funkcji, można dostosować harmonogram przerw do indywidualnych potrzeb rodziny. Nastolatki będą mogły wystąpić do rodzica z prośbą o wydłużenie czasu, ale to rodzice będą podejmowali ostateczną decyzję co do limitu korzystania z aplikacji.

TikTok: sprawdzanie kontaktów

Uruchomiona została także funkcja dająca rodzicom możliwość sprawdzenia, kogo obserwują ich dzieci, kto ich obserwuje, a także tego, jakie konta dany nastolatek zablokował. Większa przejrzystość kontaktów, które nastolatkowie utrzymują w sieci, pozwala rodzicom na prowadzenie otwartych rozmów i wspieranie dzieci w rozwijaniu umiejętności cyfrowych – wskazano w informacji prasowej.

TikTok: limity czasu ekranowego

Z informacji opublikowanych przez biuro prasowe TikToka, wynika, że użytkownicy poniżej 18 roku życia mają odgórnie ustalony limit 60 minut dziennie na korzystanie z platformy. Dodano, że rodzice otrzymają możliwość dostosowania czasu spędzonego przez swoje niepełnoletnie dzieci w aplikacji w ciągu tygodnia i w weekendy. Po przekroczeniu ustalonego czasu, nastolatek będzie mógł korzystać z TikToka po podaniu unikalnego kodu przesłanego na konto rodzica.

TikTok: wyciszenie przed snem

Jak już wcześniej zostało wspomniane, TikTok wprowadził także funkcję „Godziny snu”. Ma ona na celu wspomóc ograniczanie korzystania z aplikacji przed snem. Chodzi o nastolatki poniżej 16. roku życia. „Po godzinie 22:00 sekcja aplikacji "Dla Ciebie" zostanie przerwana przez pełnoekranowe powiadomienie z uspokajającą muzyką. Jeśli nastolatek zdecyduje się na dalsze korzystanie z aplikacji, pojawi się kolejne przypomnienie, trudniejsze do zignorowania” – wskazano w komunikacie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

TikTok a edukacja

REKLAMA

TikTok inwestuje także w edukację. Chodzi o kanał STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Jest on dostępny w ponad 100 krajach, z którego co tydzień korzysta miliony nastolatków. Rodzice poprzez "Parowanie Rodziny" mają możliwość ponownego włączenia tego kanału, jeżeli dziecko go wyłączy.

Ponadto, TikTok także wprowadził rodzicom możliwość cofnięcia zmiany ustawienia konta nastolatka z profilu publicznego na prywatny. A w następnych miesiącach, ma zostać uruchomiona funkcja pozwalająca na jednoczesne poinformowanie rodzica lub innego zaufanego dorosłego (nawet jeśli nie orzysta z funkcji "Parowanie Rodzinne") o naruszeniu zasad TikToka, przy zgłoszeniu filmu naruszającego zasady TikToka.

Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakaz używania prywatnego sprzętu elektronicznego na koloniach i obozach w 2025 r.? MEN przypomina: ochrona dzieci i Internetu to obowiązek organizatorów

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina organizatorom letniego wypoczynku o konieczności stosowania standardów ochrony małoletnich. Kluczowe są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrona wizerunku dzieci i reagowanie na potencjalne zagrożenia w sieci. Nowe wytyczne to nie tylko formalność – to obowiązek.

Aż 177 dni wolnych w roku szkolnym 2025/2026. Jak wygląda kalendarz nadchodzącego roku szkolnego?

Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpocznie się 1 września i potrwa do 26 czerwca. Uczniowie będą mieli łącznie 177 dni wolnych od zajęć – w tym weekendy, święta, ferie i wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie szczegółowy kalendarz.

Kiedy wyniki matur 2025? CKE opublikowała zasady oceniania, maturzyści czekają na świadectwa

Egzaminy maturalne 2025 już za nami, a uczniowie z niecierpliwością wyczekują wyników. W piątek, 27 czerwca, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne zasady oceniania rozwiązań z egzaminów. Już niedługo uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają świadectwa dojrzałości.

CKE: Zasady oceniania matury 2025 z języka polskiego opublikowane! Sprawdź, co liczy się w teście i wypracowaniu [27 czerwca 2025]

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne zasady oceniania egzaminów maturalnych 2025, w tym m.in. matur z języka polskiego 2025. Znajomość tych reguł jest kluczowa nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli oraz korepetytorów przygotowujących do egzaminu dojrzałości.

REKLAMA

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. [pytania z 2023 r.] cz. VI
18 pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. Przedostatnia część.
Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. cz. V [pytania z 2024 r.]
26 pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. M.in.: kodeks pracy, ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz kodeks postępowania administracyjnego.
Jak skutecznie przygotować się do egzaminów na aplikacje prawnicze? Sprawdź testy z poprzednich lat!

Planujesz przystąpić do egzaminu na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną lub komorniczą? Skuteczne przygotowanie to klucz do sukcesu. Sprawdź codzienne testy oparte na rzeczywistych pytaniach egzaminacyjnych z poprzednich lat i zwiększ swoje szanse na zdanie za pierwszym podejściem.

Edukacja zdalna w szkole z USA – czy to legalne? Jest stanowisko MEN. Z amerykańskim High School Diploma na studia w Polsce bez konieczności zdawania matury

Coraz więcej rodziców w Polsce rozważa alternatywne ścieżki edukacyjne dla swoich dzieci - zwłaszcza takie, które oferują większą elastyczność, indywidualne podejście i międzynarodowe perspektywy. Jedną z takich opcji jest edukacja zdalna w zagranicznej szkole, np. w amerykańskim systemie oświaty. Czy jednak takie rozwiązanie jest zgodne z polskim prawem? Czy nauka online za granicą rzeczywiście pozwala spełnić obowiązek szkolny lub obowiązek nauki? Odpowiedź może zaskoczyć wielu – ale przepisy są w tej kwestii jasne. Poniżej wyjaśniamy krok po kroku, jak to działa

REKLAMA

Nowe przedmioty w szkołach (edukacja obywatelska i edukacja zdrowotna) od 1 września 2025 r. Szansa na wyposażenie uczniów w kluczową wiedzę. Jak to robią za granicą?

Decyzja o wprowadzeniu do szkół nowych przedmiotów - edukacji obywatelskiej i edukacji zdrowotnej (już od nowego roku szkolnego 2025/2026) - to krok, który może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości młodego pokolenia. O ile sama idea nie jest nowa, to aktualny kontekst - zarówno społeczny, jak i technologiczny - nadaje jej wyjątkowej wagi. W dobie zdalnej i hybrydowej edukacji, galopujących kryzysów zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz polaryzacji społecznej, szkoła potrzebuje realnych narzędzi do wychowywania świadomych, empatycznych i odpowiedzialnych obywateli.

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. cz. IV [pytania z 2024 r.]
24 pytania testowe na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. M.in.: kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz kodeks spółek handlowych.

REKLAMA