REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak nowoczesne technologie mogą wspierać nauczycieli? [Komentarz ekspercki, narzędzia]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
nauczyciele, uczniowie, edukacja, technologie
Jak nowoczesne technologie mogą wspierać nauczycieli? [Komentarz ekspercki, narzędzia]
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesne technologie z roku na rok odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. W kontekście edukacji platformy e-learningowe interaktywne materiały dydaktyczne oraz aplikacje edukacyjne umożliwiają tworzenie atrakcyjnych i angażujących lekcji.

Nowoczesne technologie ułatwiają monitorowanie postępów uczniów, dostosowywanie treści do ich indywidualnych potrzeb oraz wspierają samodzielne uczenie się. Zapytaliśmy ekspertów, Zespołu Metodyków Działu Edukacji Tutore o to, jak nowoczesne technologie mogą wspierać nauczycieli. W ich ocenie, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi może znacząco podnieść jakość nauczania i efektywność procesu edukacyjnego. Pomagają one również na szybkie tworzenie materiałów edukacyjnych, weryfikację błędów itp.

REKLAMA

Autopromocja

Jak nowoczesne technologie mogą wspierać nauczycieli?

W dobie dynamicznej cyfryzacji i nieustannego rozwoju technologii, niezwykle istotne jest, aby uczniowie nie tylko poznawali nowoczesne narzędzia edukacyjne, ale również uczyli się, jak korzystać z nich w sposób świadomy i bezpieczny - przekazał zespół metodyków. Eksperci zwrócili uwagę na to, że platformy edukacyjne oferują dziś szeroki wachlarz możliwości – od interaktywnych lekcji, przez wirtualne laboratoria, po personalizowane ścieżki nauczania. Zaś umiejętne poruszanie się w tym środowisku to kompetencja równie ważna, jak znajomość treści podstawy programowej.

Programy

Wskazali także programy, które mogą wspomóc nauczycieli w procesie nauczania:

  • Platformy edukacyjne i cyfrowe repozytoria treści (np. ZPE, Canva for Education, Wakelet) oferują gotowe materiały zgodne z nową podstawą, ułatwiając planowanie i prowadzenie zajęć.
  • Społeczności nauczycielskie online (fora, grupy na Facebooku, Discord, LinkedIn) pozwalają dzielić się scenariuszami zajęć, pomysłami i rozwiązaniami wdrożeniowymi w czasie rzeczywistym.
  • Aplikacje multimedialne i narzędzia interaktywne (Genially, Mentimeter, Kahoot!) umożliwiają projektowanie angażujących lekcji, które wspierają kompetencje kluczowe.
  • Sztuczna inteligencja i asystenci AI (jak np. Czat.ai czy Kariera.ai) pomagają w personalizacji treści, generowaniu quizów, planowaniu tematów i różnicowaniu poziomu trudności.
  • Narzędzia do analizy postępów uczniów (Google Classroom, Microsoft Teams, EduPage) pozwalają szybko reagować na potrzeby grupy i dostosowywać metody dydaktyczne.
Zapisz się na newsletter
Od żłobka do studiów. Egzaminy, testy wiedzy, zmiany programowe i świadczenia pieniężne. Wszystko, co ważne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, znajdziesz w naszym newsletterze.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Edukacja
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak nowoczesne technologie mogą wspierać nauczycieli? [Komentarz ekspercki, narzędzia]

Nowoczesne technologie z roku na rok odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. W kontekście edukacji platformy e-learningowe interaktywne materiały dydaktyczne oraz aplikacje edukacyjne umożliwiają tworzenie atrakcyjnych i angażujących lekcji.

MEN: Ferie zimowe w roku szkolnym 2026/2027 [TERMINY]

Ministerstwo Edukacji Narodowej 16 maja 2025 r. ogłosiło terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w roku szkolnym 2026/2027. Jak będą wyglądały ferie w 2027 r.? Kiedy będą się rozpoczynały? Ile terminów ferii zimowych w 2027 r.?

Nauczyciel Roku 2025. Zgłoszenia do 10 września 2025 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o starcie 23. edycji konkursu Nauczyciel Roku 2025. Kto może się zgłosić? Gdzie przesłać zgłoszenie? Czy można zgłosić swojego kandydata? Kiedy wyniki konkursu?

Prawie połowa polskich rodziców boi się, że ich dziecko będzie ofiarą przemocy w szkole

Badanie platformy Novakid pokazuje, że 49 proc. polskich rodziców obawia się, że ich dzieci będą ofiarami przemocy rówieśniczej i nie będą wiedziały, gdzie szukać pomocy. 46% rodziców uważa, że kluczowe jest stworzenie w szkołach bezpiecznej przestrzeni, wspierającej rozwój i zdrowe relacje. Zwracają także uwagę na potrzebę większego finansowania psychologów i nauczycieli oraz wdrożenia programów przeciwdziałania agresji.

REKLAMA

Matura 2025. Arkusze egzaminu maturalnego w 2025 r.: geografia, poziom rozszerzony [ARKUSZE, KARTY ODPOWIEDZI]

W czwartek, 15 maja 2025 r. maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym. O godz. 14:00 rozpoczęły się się egzaminy maturalne z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym.

Egzamin ósmoklasisty 2025. E8: język obcy nowożytny: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski [ARKUSZE, KARTY ODPOWIEDZI]

W czwartek, 15 maja 2025 r. o godz. 9:00 odbył się egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego. Jak wynika z danych CKE, 98,4 proc. uczniów zadeklarowało przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2025: matematyka [ARKUSZE, KARTY ODPOWIEDZI]

Egzamin ósmoklasisty 2025: matematyka. Wyniki egzaminów ósmoklasistów zostaną ogłoszone i przekazane szkołom 4 lipca 2025 r. Na ten sam dzień został ustalony termin przekazania szkołom i zdającym zaświadczeń i informacji.

Prof. Filipiak: Przedmiot "edukacja zdrowotna" powinien być przedmiotem obowiązkowym

Czy rodzice powinni pozwolić swoim dzieciom na uczestnictwo w zajęciach z edukacji zdrowotnej? Na to pytanie odpowiedział nam Prezes Polskiego Towarzystwa Postępów Medycyny - Medycyna XXI prof. Krzysztof J. Filipiak.

REKLAMA

Nauczyciele przeciwko godzinom czarnkowym. ZNP żąda ich likwidacji od nowego roku szkolnego

Ponad 12 tysięcy nauczycieli wzięło udział w ogólnopolskiej ankiecie ZNP. Zdecydowana większość z nich domaga się likwidacji tzw. godzin czarnkowych, które – ich zdaniem – są martwym przepisem i zbędnym obciążeniem.

Egzamin ósmoklasisty 2025. E8: matematyka [czas trwania, co zabrać, arkusz, wyniki]

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się w we wtorek. W środę, 14 maja 2025 r. uczniowie przystąpili do egzaminu z matematyki. Ile trwa egzamin? Co należy zabrać na egzamin z matematyki? Kiedy CKE opublikuje wyniki?

REKLAMA