REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Od nowego roku szkolnego planowane są istotne zmiany. Do szkół ma wejść edukacja zdrowotna jako przedmiot obowiązkowy. Jednocześnie uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach nieobowiązkowych „edukacja zdrowotna- zdrowie seksualne”.
Rada Ministrów we wtorek 1 lipca 2025 r. przyjęła projekt nowelizacji Karty Nauczyciela. Ustawa przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zakłada likwidację godzin dostępności.
Uczniowie uczęszczający na lekcje języka mniejszości będą mogli skorzystać ze zwolnienia z nauki drugiego języka obcego nowożytnego. Potrzebny będzie wniosek składany do dyrektora szkoły. Znamy już szczegóły projektu nowego rozporządzenia.
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce umożliwić przedłużenie kadencji dyrektora szkoły bez konieczności przeprowadzenia konkursu. Nowe przepisy mogłyby wejść w życie nie wcześniej niż w roku szkolnym 2025/2026. Takiej informacji udzielił wiceminister edukacji Henryk Kiepura w odpowiedzi na zapytanie poselskie.
REKLAMA
REKLAMA