REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Studia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ochrona zwierząt. Rusza nowy kierunek studiów na UW

Na Uniwersytecie Warszawskim rusza nowy kierunek - ochrona zwierząt. To kierunek ogólnoakademicki i interdyscyplinarny prowadzony przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS UW). To studia koncentrujące się na prawnym i etycznym statusie zwierząt, właściwym rozumieniu dobrostanu zwierząt oraz instytucjonalnych aspektach ich ochrony.

Komputer kwantowy na Politechnice Wrocławskiej. "To są rzeczy wykraczające poza zdrowy rozsądek"

Na Politechnice Wrocławskiej uruchomiono pierwszy w Polsce pięciokubitowy komputer kwantowy typu full-stack, oparty na technologii nadprzewodzącej. Urządzenie „IQM Spark” stanowi przełomowy krok w rozwoju krajowej infrastruktury kwantowej. Towarzyszy mu inauguracja nowego kierunku studiów na uczelni.

Technologie inżynierskie w kryminalistyce - nowy kierunek studiów na Politechnice Śląskiej. Zaraz rekrutacja

Od października studenci Politechniki Śląskiej będą mogli studiować technologie inżynierskie w kryminalistyce. Program jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie służb mundurowych na inżynierów biegłych w nowoczesnych technologiach, analityce cyfrowej, medycynie sądowej i badaniach śladów.

Uwierz w ducha - co naprawdę robią programiści w pracy zdalnej?

Przez ostatnie dwa lata razem z zespołem z Uniwersytetu Stanforda badaliśmy coś, o czym w świecie technologii wszyscy mówią szeptem – ale nikt nie miał odwagi sprawdzić tego wprost. Co tak naprawdę robią programiści, kiedy nikt nie patrzy? Ile pracy wykonują zdalnie? Czy mit „leniwego developera” to legenda, czy może coś więcej? Dotarliśmy do prawdy – i okazała się bardziej złożona, niż przypuszczaliśmy.

REKLAMA

Nowe modele edukacji: Czego EdTech w Polsce może nauczyć się od Chin i USA?

Rozwój nowoczesnych technologii zmienia edukację szybciej, niż zmieniają się podręczniki. W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie alternatywnymi formami nauczania, a startupy EdTech stają się istotnymi podmiotami w transformacji globalnego systemu kształcenia. By zbudować trwałą przewagę, nie wystarczy jednak stworzyć atrakcyjny produkt. Kluczowe jest zrozumienie kierunków rozwoju, różnic kulturowych oraz mechanizmów adaptacji innowacji w różnych krajach.

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. [KK i KPK, pytania z 2024 r.]

22 pytania testowe na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. Kodeks karny i Kodeks postępowania karnego, pytania z 2024 r.

Pytania online na aplikację adwokacką i radcowską. Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2025 r. [KK i KPK, pytania z 2023 r.]

20 pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich. W kolejnych częściach będziemy przedstawiać następne pytania.

Pierwsze w Polsce studia z administrowania ruchem dronów od października 2025 r. Rekrutacja już trwa

Lazarski Aviation Academy, lotnicza część Uczelni Łazarskiego, otwiera nowy kierunek studiów I stopnia - Administrowanie ruchem dronów. To pierwsze tego typu studia w Polsce, odpowiadające na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dynamicznie rozwijającej się branży bezzałogowych statków powietrznych. Rekrutacja już trwa, a pierwsze zajęcia ruszają w październiku 2025 roku.

Urlop i zwolnienie dla pracującego doktoranta: wymiar, zasady przyznawania

Pracujący doktoranci w związku z łączeniem pracy zarobkowej z przygotowywaniem się do obrony rozprawy doktorskiej mają zapewnioną możliwość wystąpienia o dodatkowy urlop oraz zwolnienie z pracy. Jaki jest wymiar dodatkowego urlopu? Jakie warunki należy spełniać?

Jakie korzyści ze współpracy firm z uczelniami?

Jak firmy pozyskują wykwalifikowanej kadry? Stawiają na współpracę z uczelniami. To obopólne korzyści. Firma zyskują dostęp do innowacyjnych pomysłów, a uczelnie mogą realizować projekty badawcze o praktycznym znaczeniu dla rynku.

To będzie hit: aplikacja dla osób z niepełnosprawnościami

Technologia idzie do przodu. To bardzo budujące, gdy można wykorzystać aplikacje i sztuczną inteligencję z pożytkiem dla innych. Jeśli się to uda, to będzie hit, bo powstaje właśnie aplikacja, ze specjalnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami. Sprawdź czego dotyczy.

Dyrektywa NIS2 i rozporządzenie eIDAS 2.0. Co oznaczają dla publicznych uczelni?

Polskie uczelnie publiczne muszą dostosować się do dwóch ważnych regulacji unijnych. Chodzi o dyrektywę NIS2 i rozporządzenia eIDAS 2.0. Jakie to wymagania i z czym wiąże się brak wdrożenia odpowiednich rozwiązań?

Powstanie Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi

Powstanie Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi. W wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt ustawy o utworzeniu Wojskowej Akademii Medycznej. Osobą odpowiedzialną za projekt jest minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nowa forma pomocy dla bezrobotnych i poszukujących pracy: bon na kształcenie ustawiczne

Nowa forma pomocy dla bezrobotnych i poszukujących pracy: bon na kształcenie ustawiczne. Kto będzie mógł o niego wystąpić? Na co można przeznaczyć bon na kształcenie ustawiczne?

Wydział Aktorski łódzkiej filmówki zaprasza na dni otwarte

Można już zapisywać się na konsultacje dla przyszłych kandydatów na Wydział Aktorski Szkoły Filmowej w Łodzi. W 2024 r. na jedno miejsce przypadało 54 kandydatów (o możliwość studiowania ubiegało się 968 osób).

REKLAMA